» Tipy pre bezpečnosť
Tipy pre kupujúceho
Tipy pre predávajúceho
Cenová kontrola

Pred rozhodnutím o kúpe si pozorne prečítajte niekoľko predajných ponúk, aby ste poznali priemerné ceny zvoleného zariadenia. Ak je cena ponuky, ktorá sa vám páči, oveľa nižšia ako podobné ponuky, popremýšľajte o tom. Významný cenový rozdiel môže naznačovať skryté chyby alebo pokus predajcu o spáchanie podvodných činov.

Nekupujte výrobky, ktorých cena je príliš odlišná od priemernej ceny podobných zariadení.

Nedávajte súhlas s pochybnými prísľubmi a predplateným tovarom. V prípade pochybností sa nebojte nechať si objasniť detaily, požiadať o ďalšie fotografie a dokumenty o zariadeniach, skontrolovať pravosť dokumentov, klásť otázky.

Overenie predávajúceho

Ak sa rozhodnete kúpiť zariadenie za nízku cenu, uistite sa, že komunikujete so skutočným predajcom. Zistite čo najviac informácií o majiteľovi zariadenia. Jedným zo spôsobov podvádzania je predstaviť sa ako skutočná spoločnosť. V prípade podozrenia nás o tom informujte o ďalšej kontrole prostredníctvom formulára spätnej väzby.

Pochybná platba vopred

Najčastejší typ podvodu. Neféroví predajcovia môžu požiadať o určitú čiastku preddavku na "rezerváciu" vášho práva na nákup zariadenia. Týmto spôsobom, podvodníci môžu zhromaždiť veľké množstvo peňazí a zmiznúť, a už sa im nedovoláte.

Spôsoby tohto podvodu môžu zahŕňať:

 • Prevod zálohy na kartu
  Nevyplácajte zálohu bez písomného dokladu, ktorý potvrdzuje proces prevodu peňazí, ak počas komunikácie predávajúci vzbudzuje pochybnosti.
 • Prevod na účet "správcu"
  Takáto žiadosť by mala byť alarmujúca, s najväčšou pravdepodobnosťou komunikujete s podvodníkom.
 • Prevod na firemný účet s podobným názvom
  Buďte opatrní, podvodníci sa môžu zamaskovať ako dobre známe spoločnosti a robiť menšie zmeny názvu. Neposielajte prostriedky, ak máte pochybnosti o názve spoločnosti.
 • Nahradenie vlastných údajov vo faktúre údajmi skutočnej spoločnosti
  Pred uskutočnením prevodu sa uistite, že zadané údaje sú správne a že sa týkajú určenej spoločnosti.
Nahlásiť porušenie predpisov
Phishing

Podvodníci môžu vytvoriť webové stránky veľmi podobné Autoline, aby získali vaše dôverné informácie. Majte na pamäti, že spoločnosť Autoline neposiela žiadosť o poskytnutie dôverných údajov, používateľských mien a hesiel. To sa vzťahuje na e-maily a samotnú webovú stránku. Ak ste dostali takúto žiadosť, skontrolujte adresu webovej stránky (či odkaz vedie na stránky Autoline).

Ak máte najmenšiu pochybnosť:

 • Neklikajte na odkazy a nezadávajte údaje, aby ste zabránili ich strate.
 • Nepripájajte sa do svojho účtu prostredníctvom odkazu, ktorý ste dostali prostredníctvom e-mailu pomocou svojho používateľského mena a hesla. Ak v prehliadači uložíte heslá a keď kliknete na odkaz z listu, nebudú do prihlasovacieho formulára načítané - buďte veľmi opatrní, takmer určite ste na phishingovej stránke.
 • Pomocou odkazu prejdite na stránky zo záložiek alebo do vyhľadávacieho nástroja zadajte "Autoline" - aby ste sa ochránili pred phishingom.
 • Dajte nám vedieť.
Zabezpečenie účtu

Dbajte na bezpečnosť svojho profilu na portáli. Použite nasledujúce tipy, aby ste zabránili strate prístupu k svojmu účtu:

 • Najjednoduchšia, najpohodlnejšia a najbezpečnejšia metóda overovania používateľa - autorizácia OAuth. Táto metóda vám umožňuje prihlásiť sa do svojho účtu prostredníctvom profilov sociálnych sietí.
 • Nedávajte nikomu prihlasovacie údaje a heslá. Iba majiteľ účtu ich môže poznať.
 • Neposielajte informácie o účte ako odpoveď na e-maily. Autoline nikdy nepožiada o ich prevod.
Nahlásiť porušenie predpisov